• Formann Stig Pedersen vil gjerne ha noen erfarne medarbeidere til nye stillinger i klubben.

Trenger en rutinert daglig leder

17.07.15 // Glassverket IF utlyser stillingen som daglig leder og skal også ansette en administrasjons- og regnskapsressurs på deltid.

Skrevet av petertu

Glassverket IF har startet jakten på ny daglig leder, og stillingen er av en slik art at vedkommende gjerne bør ha en rekke ulike kvalifikasjoner og kunne ha mange baller i lufta samtidig.

– Vi oppfordrer alle som er interesserte til å søke, men vi legger ikke skjul på at vi gjerne vil ha en robust person med litt erfaring. Det er en attraktiv jobb, som vi tror mange vil søke på og vi er helt sikker på at vi finner den rette, sier styreformann i Glassverket IF, Stig Pedersen.

Klikk her for å se hele utlysningen for stillingen som daglig leder

PS! NY FRIST 23. AUGUST!

Arbeidssted vil være Glassverket-hallen på Åskollen, hvor det er full aktivitet fra morgen til kveld. På dagtid drives klubbens idrettsfritidsordning og på kveldstid er det full rulle med treninger og kamper.

– Jeg tror jeg kan garantere en utrolig spennende og allsidig jobb i et miljø fullt av engasjerte mennesker, som satser både på topp og bredde. Vi er en klubb som nyter stor respekt på Åskollen og i buskerudregionen, men som også begynner å få et navn nasjonalt og internasjonalt, takket være elitelaget i håndball, sier Pedersen.

Glassverket har planer om å utvikle hallen sin, og en av oppgavene til ny daglig leder blir å sette i gang det prosjektet, som hele klubben vil nyte godt av, men spesielt bredden.

– Å balansere behovene til breddeidretten med kravene til elitelaget er en av de klassiske utfordringene i idretten. Men for Glassverket er det ikke enten eller. Elitesatsingen har vokst frem som et resultat av at vi har jobbet godt med bredden, og det håper jeg hele klubben er stolt av, sier Pedersen.

Klikk her for å se hele utlysningen for stillingen som regnskaps- og administrasjonsarbeider (link kommer, se også nedenfor)

Glassverket er også på utkikk etter en regnskaps- og administrasjonsarbeider i halv stilling.

– Vedkommende må gjerne ha tung økonomisk bakgrunn og kommer til å jobbe tett sammen med daglig leder på områder som medlemsregister, regnskap og øvrig administrativ papirflyt i klubben. Vi har nesten 900 medlemmer og håper å runde 1000 innen 100-årsjubileumet i 2019. Og vi har en omsetning på 10 millioner kroner, så det er litt å holde styr på, sier Stig Pedersen.

Av Peter Tubaas

STILLINGSUTLYSNING: GLASSVERKET IDRETTSFORENING SØKER NY DAGLIG LEDER
Bredde- og eliteserieklubb

Klubben er en bredde- og bydelsklubb for Åskollen i Drammen. Klubben har håndballgruppe, fotballgruppe, skigruppe og barneidrettsgruppe. GIF er i tillegg eliteserieklubb i kvinnehåndball med sølv både i eliteserien og i sluttspillet i sesongen 2014/2015.

Klubben stiller lag i de aller fleste aldersklasser i både fotball og håndball og har i underkant av 900 medlemmer. GIF skal være en trygg og positiv klubb for medlemmene, hvor verdiene er GLEDE, INNSATS og FORBILDE.

GIF driver i tillegg en Idrettsfritidsordning (IFO) med ca. 90 barn.

Ny daglig leder
Vi tilbyr en unik mulighet til å være med på å forme og utvikle en av Norges mest spennende idrettsklubber. Den rette personen vil få stor innflytelse på videre utvikling av foreningen må kunne ta en synlig rolle i byens næringsliv og vil få et bredt spekter av oppgaver innen både økonomi, ledelse, markedsføring og salg.

Vi ønsker oss en leder med:
Vilje til å ta eierskap til klubben gjennom stort og synlig engasjement
Evne til å bygge relasjoner til våre sponsorer og samarbeidspartnere
Gode leder- og kommunikasjonsevner og godt humør
God markedsforståelse
Høy grad av struktur og gjennomføringsevne

Prioriterte oppgaver;
Bygge og videreutvikle klubben i tråd med klubbens mål
Daglig drift av GIF-kontoret
Oppfølging av budsjett og regnskap
Personalansvar overfor administrasjon og trenere

For spørsmål, kontakt
Stig Pedersen tlf: 95289203
Martin Fevang tlf: 92267822
Søknad sendes til:
Formann@glassverketif.no
Søknadsfrist: 23. august 2015

STILLINGSUTLYSNING: GLASSVERKET IDRETTSFORENING SØKER REGNSKAPS OG ADMINISTRASJONSMEDARBEIDER
Bredde- og eliteserieklubb

Klubben er en bredde- og bydelsklubb for Åskollen i Drammen. Klubben har håndballgruppe, fotballgruppe, skigruppe og barneidrettsgruppe. GIF er i tillegg eliteserieklubb i kvinnehåndball med sølv både i eliteserien og i sluttspillet i sesongen 2014/2015.

Klubben stiller lag i de aller fleste aldersklasser i både fotball og håndball og har i underkant av 900 medlemmer. GIF skal være en trygg og positiv klubb for medlemmene, hvor verdiene er GLEDE, INNSATS og FORBILDE.

GIF driver i tillegg en Idrettsfritidsordning (IFO) med ca. 90 barn.

50 % STILLING
Vi søker en regnskaps og administrasjonsmedarbeider til å håndtere klubbens administrative papirflyt, samt forefallende arbeid i klubben. Du må gjerne være godt voksen og ha delvis pensjon

Om deg:
Du er selvgående
Du er ryddig og strukturert
Du er serviceinnstilt med en positiv og munter holdning

Kvalifikasjoner:
God økonomisk forståelse
Lang erfaring med regnskapsføring
Må bruke data som arbeidsverktøy
Gode norskkunnskaper både skriftlig og muntlig

For ytterligere informasjon om stillingen kontakt

Stig Pedersen: formann@glassverketif.no
Martin Fevang: martin@fevang.no
Søknad sendes til:
Formann@glassverketif.no
Søknadsfrist: 30. august 2015